UA
#

Play Video

#

# #
Spacelabbot 2
# # # # # #

SpaceLab Bot

Чат-боти
#

SpaceLabBot - це інтерактивний Telegram-бот для освітньої лабораторії SpaceLab - проєкту, який пропонує навчання за популярними IT-напрямками з можливістю подальшого працевлаштування в IT.

Унікальність бота в його інтерфейсі. Крім стандартного функціоналу роботів SpaceLabBot має Web-реалізацію: інтерактивне меню в якому можна записатися на курси, перевірити знання з затребуваних мов програмування, зіграти в ігри і все це не виходячи з Telegram app.

Етапи розробки

Освітня лабораторія пропонує курси з багатьох напрямків, які містять об'ємну кількість інформації. Тому основною вимогою до бота стало створення зручної структури для користувачів. Рішень, які пропонували дефолтні боти (запитання-відповідь) виявилося недостатньо, тому було прийнято рішення створити окремий інтерфейс, в якому вся інформація була кластеризована за тематичними розділами.

Ще одним завданням Web-реалізації - став прогрів ліда, що входить, прямо в Telegram app, без редиректів на сторінки сайту для зниження рівня відмов. Як тільки було визначено загальну концепцію бота, його розробка була виконана в кілька етапів:

Складання технічної документації

У технічному завданні було визначено основний функціонал бота, логіка його роботи та взаємозв'язку компонентів, стек технологій, які необхідно використовувати при його розробці та інші технічні деталі.

Розробка інтерфейсних рішень

На цьому етапі були створені перші мокапи інтерфейсу Web-реалізації та її структура. Було визначено загальний стиль та складові кожного розділу.

Створення UI дизайну

Головною вимогою було створення приємного футуристичного дизайну у космічній стилістиці. Також, для більшої інтерактивності меню було створено анімацію, опрацьовано дизайн блоків та повідомлень, які надсилає бот.

# #
Photo 20
demo-app-developer-1
Photo 21

Технології

JavaScript
Spacelabbot 3

Розробка

В якості основи розробки було прийнято рішення використовувати мову JavaScript, можливостей якої вистачило для повної реалізації функціоналу.

Тестування

Після того як розробка була завершена, QA перевірили коректну роботу функціоналу та usability, після чого бот був розміщений у Telegram та наповнений контентом.

Можливості SpaceLabBot

Візуальна реалізація забезпечила високий рівень утримання та залучення користувачів за рахунок інтерактивних елементів та гейміфікації. У боті кожен користувач після проходження тесту може зіграти у знамениті Pacman, Tower game та аналог Fruit Ninja.

Web-реалізація дозволила закрити продаж прямо з Telegram, без редиректів на сайт, що значно збільшує конвертацію.

Технічна реалізація на JavaScript забезпечила безшовну інтеграцію Web-складової роботи в Telegram і високий рівень продуктивності програми як в мобільній так і десктопній версії.

Основні функції бота включають:

  • Список доступних курсів з посиланням на сайт для запису.
  • Тести з популярних мов програмування, таких як Python, Java, PHP, Kotlin та інші.
  • Список ігор, в які можна грати в телеграм-боті
  • FAQ-розділ, де користувачі можуть знайти відповіді на популярні питання.
  • Анкорні посилання на сайт SpaceLab і Телеграм канал.
Spacelabbot 4
Spacelabbot 5

В результаті команда AVADA MEDIA швидко створила унікальний бот для освітнього проєкту, який містить всю необхідну інформацію для користувачів і студентів, а також частково закриває маркетингові потреби IT лабораторії.

Бот супроводжує студентів на всіх етапах, а також має високий рівень залучення. Все це було створено командою із чотирьох фахівців AVADA MEDIA, які завдяки злагодженій командній роботі реалізували його у максимально короткі терміни.

Привіт!👋 Зв'яжіться з нами 😀