UA
#

Play Video

#

# # # # # #
# # #

PWA-додатки

Progressive Web Apps — все найкраще від веб-сайтів та мобільних програм.

PWA (Progressive Web App) це Web-додаток, який знаходиться на перетині веб-сайтів та мобільних додатків, поєднуючи в собі їхні найкращі особливості. PWA сайти будуються за допомогою HTML, JavaScript, CSS, і в браузері виглядають як звичайний сайт, але взаємодіють із відвідувачем як мобільний додаток. З мобільними програмами їх пов'язує робота в автономному режимі, що забезпечується кешуванням даних. PWA можна встановити на робочий стіл мобільного телефону, при цьому не потрібно розробляти окремо кілька версій кожної операційної системи. PWA, залежно від специфікації, можуть запросити доступ до камери, геолокації та мікрофону, щоб у моменті надати користувачеві максимально зручне вирішення його потреби.

Якщо порівнювати із звичайним сайтом, то Progressive Web Apps віддає доступ до сторінок додатків за посиланнями через веб-браузер. Програми можуть бути запущені на будь-якому пристрої, а також оптимізовані для пошукових систем за допомогою SEO, що дозволяє впливати на їхнє ранжування в пошуковій видачі. Таким чином, Progressive Web Apps — це програми, які розробляються на базі веб-технологій, при цьому мають функціональність і зручність використання, порівняні з нативними мобільними додатками. Така синергія несе багато переваг для бізнесу, адже одночасно забезпечує і утримання користувачів та підвищує дохід. Так, дослідження компанії Forrester показало, що компанії, які використовують Progressive Web Apps, можуть очікувати на збільшення середнього часу утримання користувачів на сайті до 30%, що призводить до збільшення продажів і доходів. Дослідження від Adobe показало, що впровадження Progressive Web Apps може призвести до збільшення прибутку для бізнесу на 37% через покращення користувальницького досвіду, конверсії та утримання клієнтів завдяки швидкому завантаженню та офлайн-доступу. Дослідження Google показало, що використання добре спроектованого Progressive Web Apps може збільшити конверсію до 52% і скоротити час завантаження сторінок на 80%.

Розуміючи це, багато великих компаній перейшли зі звичайних веб-додатків на прогресивні. Twitter розробив PWA-версію своєї програми - Twitter Lite, яка забезпечує швидке завантаження і доступність навіть при повільному інтернет-з'єднанні. Pinterest — для поліпшення досвіду користувача і підвищення зручності використання свого сервісу на мобільних пристроях. Мережа кав'ярень Starbucks представила свою версію, де можна замовляти напої та знаходити найближчі кав'ярні навіть без доступу до інтернету. Spotify, випустив прогресивний веб-додаток, де можна прослуховувати музику, створювати плейлисти та отримувати персональні рекомендації, навіть без встановлення нативної програми. При цьому які технології забезпечують таку широку функціональність?

PWA 2

Основні елементи PWA

Поєднання переваг веб-сайтів та мобільних додатків забезпечується завдяки ряду ключових функціональних елементів: Service Workers, Web App Manifest та App Shell.

Service Workers - скрипти, які працюють у фоновому режимі, обробляють мережні запити, сповіщення та кешування ресурсів. Можна сказати, що вони діють як посередники між мережею та додатком. Завдяки “воркерам” PWA може працювати у “фоні”, що збільшує швидкість завантаження. Всі ключові метадані прогресивного веб-застосунку: назва, опис, значок і кольори зберігаються зберігаються в Manifest. Це JSON-файл, за допомогою якого PWA можна встановити на головний екран пристрою, що створює враження нативної програми.

HTML, CSS і JavaScript, який необхідний для відображення інтерфейсу користувача програми знаходяться в App Shell. Оболонка програми дозволяє швидко та чуйно взаємодіяти з інтерфейсом, навіть при повільному інтернет-з'єднанні. Безпека програми та даних забезпечується протоколом HTTPS, за адаптацію під дозвіл та продуктивність різних пристроїв відповідає респонсивний дизайн, а за повідомлення – скрипти “воркерів” та Notification API.

Ключові переваги прогресивних веб-додатків

Progressive Web Apps забезпечують ширше охоплення аудиторії, адже можуть використовуватись на будь-яких пристроях та платформах. При цьому взаємодія з ними набагато швидше завдяки використанню Service Workers та кешування ресурсів.

Більше охоплення аудиторії також досягається за допомогою адаптивності Progressive Web Apps. Їх можна запустити на різних пристроях та дозволах екрану, включаючи смартфони, планшети та десктопи. У частині покращення користувальницького досвіду він досягається завдяки швидкому завантаженню, що знижує відсоток відмови і збільшує конверсію. Ще один плюс – офлайн доступ. Якщо в моменті користувача пропав інтернет, він все одно може продовжити працювати з додатком.

Поліпшити взаємодію бренду з користувачем і залучення допоможуть Push-сповіщення, які можуть приходити навіть тоді, коли користувач оффлайн, а підготувати персоналізовані оффери допоможе аналіз даних про поведінку та уподобання користувача. У результаті впровадження PWA в бізнес закономірно збільшує конверсію та утримання клієнтів, а також розширює аудиторію, що призводить до збільшення прибутку у бізнесу.

PWA 4

Які проблеми вирішує PWA?

Правильно використовуючи ключові переваги та функціональні особливості прогресивних веб-додатків, можна вирішити низку питань, з якими стикається бізнес:

 • збільшить конверсію та дохід, скорочуючи час очікування завантаження, чим зменшується відсоток відмов;
 • підвищити залучення користувачів завдяки швидкій і безперервній роботі навіть за низької швидкості інтернету, а також Push-повідомлень;
 • зменшують витрати на розробку, оскільки кросплатформні програми не вимагають розробки та підтримки окремих додатків для різних операційних систем;
 • підвищують безпеку та відмовостійкість завдяки протоколу HTTPS, шифруючи дані, що захищає конфіденційність інформації користувачів (банківські картки, особисті та персональні дані тощо);
 • покращують позиції бренду в пошуковій видачі, забезпечуючи хорошу індексацію пошуковими системами завдяки своїй архітектурі та за умови правильної SEO-оптимізації;
 • заощаджують місце на пристрої користувача, адже їх не потрібно встановлювати. Крім цього вони менше навантажують пам'ять та ресурси, що підвищує їх продуктивність та ефективність використання;
 • легко масштабуються. Оскільки прогресивні веб-додатки розробляються за допомогою стандартних веб-технологій, їх легко масштабувати у разі зростання бізнесу;
 • оновлення без необхідності інсталяції. Функціонал PWA оновлюється на сервері, тому користувачі автоматично отримують останні версії програми без необхідності ручної установки апдейтів.

Де можна використовувати PWA

Progressive Web Apps можуть бути корисними у багатьох галузях бізнесу, які пов'язані інтернет-присутністю. Ось тільки кілька найвдаліших прикладів:

 • Сервіси бронювання готелів, програми для пошуку ресторанів та розваг. У цій галузі бізнес може створити програму, в якій користувачі можуть переглядати пропозиції для бронювання без доступу до інтернету, отримувати повідомлення про спеціальні пропозиції та знижки, реалізувати інтеграцію з картами для пошуку найближчих об'єктів.
 • Банкінг-додатки, платіжні системи. Клієнти отримають швидке завантаження програми та чуйний інтерфейс для оперативного управління фінансами, можливість роботи в офлайн-режимі для перегляду балансу та історії транзакцій, відправлення повідомлень про рух грошей.
 • Платформи для навчання. Студенти зможуть працювати з освітніми матеріалами офлайн, отримувати повідомлення про нові курси та матеріали, персоналізовані оффери та завдання для студентів.
 • Сфера охорони здоров'я. Пацієнти отримають швидкий доступ до медичних послуг та історії хвороби, зможуть отримувати повідомлення про запис до лікаря або необхідність прийому медикаментів.
 • Логістика та транспорт. Логістична компанія матиме швидкий доступ до інформації про вантажі та транспорт, команда зможе відстежувати статус і маршрут без підключення до інтернету, а також зможе надсилати повідомлення про статус замовлення або зміни в розкладі.
 • Виробництво товарів. Можливість доступу до даних про виробничі процеси та складські запаси в режимі реального часу, повідомлення про нештатні ситуації або зміни у виробничих планах.
 • Спорт та фітнес. Відстеження фізичних показників та досягнень без інтернету, відправлення повідомлень про майбутні тренування або заняття, персоналізовані рекомендації з тренувань та харчування.
PWA 3
PWA 5
mobile app 7 1
PWA 6

Етапи розробки PWA

Progressive Web Apps розробляються повноцінною командою фахівців у кілька етапів, що починається у тісній комунікації команди розробки з Product Owner.

Дослідження

На цьому етапі визначаються цілі та вимоги до додатку. Команда розробників спільно із замовником визначає цілі, які має досягти додаток та які конкретні завдання бізнесу вирішити. На основі цілей і вимог розробляється план роботи, що включає розподіл завдань, терміни виконання та попередню оцінку витрат.

Проектування

На цьому етапі проектувальники визначають, які елементи взаємодіятимуть між собою та яким чином. Створюються розрахунки та алгоритми, які додаток буде використовувати для обробки даних та виконання певних операцій у додатку.

Крім технічної проектується і візуальна частина. Дизайнери розробляють макети, на яких розміщують кнопки, поля введення, зображення та інші елементи. На основі прототипів та мокапів визначається остаточний дизайн-концепт програми, який відповідає цілям проекту та узгоджується із замовником.

Розробка

На цьому етапі розробники визначають архітектуру та структуру програми на основі затверджених дизайн-макетів та вимог, визначають оптимальний стек технологій, який використовуватиметься в роботі. Інтерфейс користувача та функціональність програми створюється за допомогою CSS, HTML і JavaScript. Для створення серверної частини використовуються Python, Java, PHP або Node.js,

У разі необхідності взаємодії з іншими додатками або сервісами, розробники створюють API за допомогою різних фреймворків: Ruby on Rails, Django REST або Flask. Весь створений код програми зберігається в системі контролю версій, такий як Git, для зручного відстеження змін, що вносяться до коду.

Тестування

Після завершення розробки, програма віддається QA для виявлення та виправлення помилок. Front і Back частини програми проходять налагодження, яка може складатися з модульного тестування окремих компонентів, інтеграційного тестування взаємодії між компонентами та системного тестування всього додатку. Окремо варто виділити тестування навантаження, в якому перевіряється продуктивність програми при високих навантаженнях.

Оптимізація та розгортання

За результатами тестування може проводитися оптимізація коду програми, під відповідність вимог, після чого проходить розміщення програми на хостингу та налаштування серверної інфраструктури.

Prototype 2
Prototype 1
UI Kit prototype

Як встановлюється PWA на смартфон

Відкриваючи сервіс у будь-якому браузері, користувачеві буде запропоновано опцію "Додати на головний екран" або "Додати на робочий стіл". Після цього браузер запропонує користувачеві створити ярлик програми на головному екрані, а також можливість вибору імені та значка для ярлика. Після підтвердження ярлик з'явиться на головному екрані смартфона, забезпечуючи швидкий доступ до програми у будь-який час.

Після встановлення PWA на головний екран смартфона користувач може запускати програму так само, як нативна програма, натискаючи на ярлик на головному екрані. Програма буде відкриватися в повноекранному режимі та забезпечуватиме користувачеві доступ до всіх його функцій.

Як Avada Media може допомогти у розробці PWA

Avada Media - це компанія з більш ніж 10-річним досвідом розробки веб-додатків. Наша команда фахівців рівня middle та senior володіє глибокими знаннями та досвідом у створенні PWA, які відповідають сучасним стандартам та вимогам.

Ми пропонуємо повний цикл розробки продукту, починаючи з дослідження та планування, проектування інтерфейсу та користувальницького досвіду, розробки backend та frontend, тестування, розгортання та підтримки. Наш підхід до розробки базується на індивідуальному підході до кожного проекту, співвідношенні ціни та якості, обліку потреб замовника та фокусі на досягненні цілей бізнесу.

Наші розробники

#
demo-app-developer-3
Максим Р. Python Developer
Досвід 5+ років
Мова
Українська Англійська
Python
Django
Найміть талант
#
Photo 26
Олег В. Mobile Developer
Досвід 5+ років
Мова
Українська Англійська
Android
IOS
Flutter
Найміть талант
#
Photo 27
Андрій Б. Mobile Developer
Досвід 5+ років
Мова
Українська Англійська
Android
IOS
Swift
Flutter
Найміть талант
#
Photo 20
Владислав З. Vue Developer
Досвід 3+ роки
Мова
Англійська Українська
Vue.js
Nuxt.js
JavaScript
Найміть талант

Поширені запитання

 • У чому відмінність прогресивних веб-додатків від звичайних веб-додатків та нативних мобільних додатків?

PWA поєднують у собі переваги як веб-додатків (широка доступність через браузер), так і нативних мобільних додатків (можливість роботи в офлайн-режимі, швидке завантаження тощо)

 • Які переваги надають прогресивні веб-програми для користувачів та бізнесу?

З основних можна виділити швидке завантаження, стабільну роботу в офлайн-режимі та покращений користувальницький досвід.

 • Скільки часу займає технологія Progressive Web App?

Час розробки PWA може змінюватись в залежності від безлічі факторів, таких як складність функціональності, дизайн, вимоги до безпеки. У середньому розробка PWA може тривати від кількох тижнів за кілька місяців. При цьому важливо враховувати, що процес розробки включає не тільки написання коду, але і проектування, тестування та оптимізацію додатку

# # #
Привіт!👋 Зв'яжіться з нами 😀