UA
#

Play Video

#

# #
#

Rubicon - це некастодіальний криптогаманець для безпечного зберігання, відправлення та отримання цифрових валют та токенів. Він підтримує чотири нативні валюти: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Tron та два токені: Tether ERC 20 та Tether TRC 20.

Спочатку замовник планував створити платіжний інструмент тільки для своїх існуючих клієнтів, проте трохи пізніше ухвалив рішення вивести криптогаманець на глобальний ринок і зробити його загальнодоступним.

Як проходила розробка Rubicon Wallet, з якими труднощами та викликами стикалася наша команда під час роботи – розповідаємо далі.

# #
demo-app-developer-3
Photo 26
Photo 27

Технології

4672549
kotlin
fastapi
python

Цілі і завдання

Розробити мобільний криптовалютний гаманець для IOS та Android на нативних технологіях:

 • Створити індивідуальний та зручний UX/UI дизайн, з можливістю персональної кастомізації.
 • Реалізувати програму на рівні коду.
 • Розробити панель адміністратора для керування контентом.
 • Забезпечити надійний захист доступу до додатку та безпеку транзакцій.
 • Додати можливість імпорту зовнішніх некастодіальних гаманців по seed-фразі.
Rubicon video

Як працює Rubicon Wallet

Є два способи почати використовувати Rubicon Wallet:

 • Створити новий криптогаманець.
 • Імпортувати в додаток свій існуючий некастодіальний гаманець за допомогою seed-фрази.

Додаток Rubicon є просто зручним інструментом, за допомогою якого користувачі можуть безпечно зберігати засоби та виконувати трансфери.

Кількість гаманців, які можна додати до Rubicon – необмежена.

Зберігання та відображення коштів

Додаток відображає баланс одразу у двох валютах — у цифровій та фіатній. За бажанням, користувач також може переглянути інформацію про поточну вартість криптовалют прямо в Rubicon Wallet, для цього ми інтегрували в додаток графіки, що оновлюються в режимі реального часу. Наприклад, можна задати період, що цікавить, — день, місяць або рік, потрібну фіатну валюту, і подивитися історію курсів. Якщо вартість крипти сприятлива, її можна відразу придбати, не залишаючи додаток Rubicon.

Трансфери: відправлення та отримання активів

Відправлення та отримання коштів - це основні функції криптогаманця, тому ми врахували популярні поведінкові патерни та запровадили кілька корисних фіч. Наприклад, додали можливість вказувати суму переказу у фіаті, та вносити постійних контрагентів до списку контактів, щоб щоразу не вводити номер їх гаманця під час створення трансферу.

Історія фінансових операцій доступна користувачеві будь-коли. Для зручності, ми додали можливість фільтрації: за датою та типом транзакції (відправлення або отримання).

Персональні налаштування

Для зручності використання Rubicon, ми впровадили можливості персоналізації додатку. Наприклад, користувач може змінити колірну тему, налаштувати push-сповіщення або змінити потрібну мову.

Pic 5@3x6

Безпека та прозорість

Важливою перевагою Rubicon є те, що ніхто, навіть власники додатку, не мають жодної можливості впливати на транзакції користувачів. Це створює оптимальне довірче тло і виключає ризик одностороннього заморожування або блокування коштів.

Надійний захист доступу до додатку забезпечують:

 • Запит PIN-коду або біометрії при кожному відкритті додатку.
 • Запит PIN-коду або біометрії після автоматичного блокування екрана або бездіяльності.
 • Запит PIN-коду або біометрії перед здійсненням транзакції.

Таким чином, користувач може бути впевнений, що коштами на його гаманці ніхто не зможе скористатися без його участі.

Pic 7@3x

Розробка

Роботу над проєктом ми розділили на дві частини: створення самого криптогаманця та розробка панелі адміністратора.

Як основний стек взяли нативні технології Swift і Kotlin з використанням Jetpack Compose, а бекенд побудували на Python. Додатково задіяли сторонні API сервіси, що полегшують роботу з блокчейн-мережами Tron та Ethereum.

Розробка проходила у декілька етапів. Докладніше про кожен із них зараз розповімо.

1. Збір інформації та аналіз

Вивчили ідею замовника, а згодом провели докладний аналіз ринку. Це допомогло нам зрозуміти потреби цільової аудиторії, сильні та слабкі сторони конкурентів Rubicon, що ми й використали під час подальшої розробки.

2. Проєктування

Перед початком розробки повністю описали функції гаманця, продумали його внутрішню архітектуру та структуру безпеки, побудували майндмепи та змалювали варфрейми інтерфейсу. В результаті отримали ретельно продуманий прототип, який дозволив максимально точно оцінити терміни та вартість реалізації проєкту.

Щоб скоординувати свої плани з клієнтом, ми провели презентацію мокапа та обговорили нюанси, а потім взялися за технічну реалізацію криптогаманця.

Slider 7 rubicon

3. Розробка дизайну

Дизайн зробили мінімалістичним та лаконічним. Кількість графічних елементів, які б відволікати користувача від основного контенту, було зведено до мінімуму. А щоб додаток виглядав чисто та контрастно, в UI ми використовували зелений колір. Він створює відчуття свіжості та відкритості, а ще добре гармонує зі світлою та темною колірними схемами.

Особливу увагу приділили головному екрану і вирішили зробити його функціональним, за аналогією з іншими успішними рішеннями в криптоіндустрії. При відкритті додатку користувач на першому екрані бачить свій баланс, доступні криптовалюти і може перейти до створення трансферу в один клік.

Design system rubicon 5

4. Mobile та backend-розробка

Rubicon Wallet функціонує як звичайний мобільний додаток: фронтенд формує та надсилає нові запити, а на бекенді здійснюється обробка даних.

Для виконання завдань, пов'язаних з виконанням транзакцій, Rubicon звертається до блокчейн-мереж Ethereum і Tron через API, які були інтегровані нашими розробниками:

 • CryptoCompare — передає інформацію про поточну та історичну вартість криптовалюту в режимі реального часу. Ці дані додаток використовує для відображення балансу у фіаті і при побудові графіків курсу крипти.
 • TronGrid — використовується для отримання балансу, списку транзакцій, надсилання транзакцій та інших операцій у мережі Tron.
 • Etherscan — надає дані історії транзакцій в мережі Ethereum.
 • GetBlock - відображає баланс і відправляє Ethereum-транзакції в блокчейн.

5. Тестування

Провели кілька рівнів тестування, усунули баги та переконалися, що всі функції криптогаманця працюють так, як це було задумано.

Pic 6 rubicon
rubicon slider 4

Результат

Наша команда виконала розробку некастодіального гаманця Rubicon для операційних систем IOS та Android. Деплой в App Store вже виконаний, а Play Market відбудеться найближчим часом.

Клієнт залишився задоволений технічною реалізацією криптогаманця та продовжує співпрацю з нашою командою після релізу додатку. Сьогодні ми збираємо зворотний зв'язок від користувачів та працюємо над оновленнями додатку, які спрямовані на підвищення безпеки та покращення функціональності продукту.

Привіт!👋 Зв'яжіться з нами 😀