UA
#

Play Video

#

# #
Bytheway portfolio 15
# # # # # #

By The Way

CRM система
Розробка сайту
#

ByTheWay - це сервіс для міжнародної P2P торгівлі та монетизації попутних перевезень. У ньому користувачі можуть купувати потрібні товари по всьому світу, без додаткових націнок та комісій, а водії та мандрівники – отримувати запити на доставку та заробляти на своєму пересуванні.

Для реалізації своєї бізнес-ідеї клієнт замовив у нас розробку мобільного додатку. І воно справді стало успішним — понад 20 тисяч завантажень у Play Market та AppStore. Проте встановлювати софт на свій смартфон готові далеко не всі користувачі, тому незабаром після деплою на маркетах додатків замовник вирішив створити ще й веб-версію продукту.

Які завдання вирішила наша команда

 • Спроєктували та запустили мобільний додаток ByTheWay.
 • Вбудували у додаток внутрішній маркетплейс, де можна купити та замовити доставку товару.
 • Розробили дошку оголошень для веб-платформ.
 • Синхронізували мобільний додаток і дошку оголошень, щоб користувачі могли використовувати єдиний особистий кабінет.
 • Додали до веб-версії інструменти для SEO-оптимізації.
 • Створили панель адміністратора.
# #
demo-app-developer-3
Photo 20
demo-app-developer-1

Технології

vue
python
skill-icons_css
HTML
vscode-icons_file-type-django
Bytheway website mobile

Процес розробки

Для успіху стартапу нам потрібно було створити зручну платформу, на якій зможуть комфортно взаємодіяти три типи користувачів: відправники посилок, водії та адміністратори сервісу. Шляхом ретельних досліджень, планування та грамотно збудованої комунікації із замовником, нам вдалося успішно вирішити це завдання. Як саме проходила розробка, зараз розповімо.

1. Аналіз ринку та конкурентів

Щоб створити просту, але водночас ефективну архітектуру проєкту, ми провели детальний аналіз ринку: визначили основних конкурентів, а потім вивчили їх сильні та слабкі сторони.

2. Проєктування

На основі отриманих даних продумали оптимальні сценарії користувача, створили майндмепи і варфрейми інтерфейсу. Особливу увагу приділили проєктуванню функціоналу, адже на платформі ByTheWay користувачі повинні взаємодіяти безпосередньо, а значить, велику частину процесів потрібно було автоматизувати. Результатом етапу став ретельно продуманий прототип проєкту. Він дозволив зрозуміти, як сайт і програма будуть працювати після релізу і скільки часу знадобиться на їх розробку. Далі ми скоординували плани з клієнтом та розпочали реалізацію.

figma bytheway

3. Створення дизайну

Вирішили прибрати з UI всю зайву графіку, яка б відволікати користувачів від основного контенту. У результаті отримали чистий та мінімалістичний дизайн, зрозумілий на рівні інтуїції. Основні кольори взяли жовтий та синій. По-перше, вони чудово гармонують між собою, а по-друге на емоційному рівні викликають почуття комфорту, дружелюбності та спокою.

design system bytheway

4. Технічна розробка

Платформа ByTheWay має стандартну архітектуру: на сервері виконується робота з даними, а клієнтська частина просто відображає контент та формує нові запити.

Для веб-платформи та мобільного додатка вирішили використовувати єдиний backend, що принесло серйозний позитивний ефект:

 • Користувачі використовують один особистий кабінет для роботи у всіх версіях платформи.
 • Адміністрування сайту та програми виконується за допомогою єдиної адмін-панелі.
 • Клієнт зменшив витрати на розробку.

Якщо говорити про стек, то для backend-частини ми взяли Python-фреймворк Django. Він може працювати на різних платформах та надає розвинену інфраструктуру бібліотек та плагінів, що помітно прискорило розробку. Клієнтську частину мобільного додатка реалізували на кросплатформному SDK Flutter, а веб-версії - на Vue.js та HTML/CSS.

5. Тестування

Після завершення розробки ретельно протестували весь функціонал платформи, виявили та усунули баги та проблеми у роботі системи.

Bytheway website 2

Основні фічі мобільного додатка

 • Маркетплейс

Створили одноранговий маркетплейс, у якому користувачі можуть купувати та продавати товари без посередників. Щоб подолати мовний бар'єр, ми впровадили онлайн-чат на основі WebSocket з функцією автоматичного перекладу.

 • Платні функції

Додали модуль «ТОП-оголошення». Він допомагає користувачам швидше та ефективніше продавати товари, а для платформи виступає важливим елементом монетизації.

 • Маршрути

Водії та мандрівники, які хочуть монетизувати свої поїздки, вказують запланований маршрут пересування та отримують запити на попутне транспортування. Кількість замовлень не обмежена, тому у ByTheWay кожен сам вирішує, скільки хоче заробити.

 • Рейтинги та відгуки водіїв

Реальні відгуки та система рейтингів допомагають користувачам знаходити надійних та сумлінних водіїв для транспортування своїх вантажів. Для самих перевізників це можливість сформувати позитивну репутацію та збільшити кількість замовлень.

 • Відстеження посилок

Ми подбали про те, щоб користувачі могли в реальному часі відстежувати розташування своєї посилки. Щоб ця функція працювала, потрібно, щоб водій надав доступ до свого розташування.

 • Онлайн-оплата

Інтегрували платіжні системи для швидкої та безпечної оплати послуг та товарів.

Bytheway app 1
Bytheway app 2
Bytheway app

Що змінилося у веб-версії платформи?

Веб-версія платформи ByTheWay має практично ідентичний функціонал. Головна відмінність - у ній з'явився блог, який допомагає компанії спілкуватися з існуючими клієнтами та залучати нових. Наприклад, тут можна публікувати новини з життя компанії, корисні поради, огляди та будь-яку іншу інформацію. Щоб користувачам було зручно шукати контент, ми додатково додали зручну систему фільтрів та категорій.

Панель адміністратора: як здійснюється керування платформою

Для управління мобільною та веб-версією платформи ми створили єдину адмін-панель. Це допомогло знизити операційне навантаження на персонал компанії, та й зробило адміністрування сервісу більш зручним. Основні можливості адмін-панелі:

 • Управління базами даних: відправників посилок, водіїв та об'яв користувача.
 • Модерування контенту та публікація статей у блозі.
 • SEO-оптимізація сайту
 • Відстеження різних бізнес даних для контролю результативності компанії.
Bytheway3

Результат

Користувачі вже можуть використовувати сайт та мобільний додаток ByTheWay для монетизації своїх подорожей, купівлі та продажу товарів по всьому світу, без будь-яких обмежень.

Наша команда продовжує працювати над розвитком платформи, а найближчі апгрейди будуть спрямовані на розширення функціоналу та підвищення безпеки сервісу.

Привіт!👋 Зв'яжіться з нами 😀