UA
#

Play Video

#

# #
Helper crm 16
# # # # # #

CRM Helper

CRM система
Розробка сайту
#

Наша команда розробила інноваційний стартап CRM Helper, спрямований на автоматизацію бізнесу у б'юті-індустрії.

Ідея клієнта полягала в тому, щоб мінімізувати операційне навантаження на салони краси та приватних майстрів, які щодня витрачають багато зусиль на онлайн запис клієнтів, ведення складського обліку, управління графіками співробітників та інші рутинні завдання.

Тому клієнт звернувся до нас із запитом на розробку зручної, гнучкої та масштабованої CRM-системи, яка стане ефективною для всіх компаній у цій сфері.

Цілі та завдання нашої команди

 • Провести аналіз б'юті-індустрії, виявити проблеми та потреби з якими стикається бізнес.
 • Спроєктувати грамотний та зручний UI/UX.
 • Розробити функціональну та зручну CRM, яка ефективно вирішуватиме завдання компаній у цій сфері.
 • Забезпечити можливість індивідуального налаштування CRM відповідно до потреб кожної компанії.
 • Створити сайт CRM HELPER, спрямований на залучення клієнтів та вирішення маркетингових завдань.
# #
demo-app-developer-3
demo-app-developer-1

Технології

vue
vscode-icons_file-type-django
Helper video

Процес розробки

HELPER – це SaaS-проєкт, який повинен враховувати потреби сотень окремих компаній і постачати їм ефективні інструменти для управління робочими процесами. У той же час CRM має залишатися комфортною та інтуїтивно зрозумілою для користувачів, інакше вона просто не витримає конкуренції.

Розуміючи завдання, що стоять перед нами, ми підібрали оптимальну команду фахівців, розділили процес розробки на шість етапів і взялися за технічну реалізацію ідеї клієнта. Як саме проходила розробка – розповідаємо далі.

Вивчення ринку та вимог клієнта

Насамперед ми поринули в контекст: вивчили бізнес-стратегію замовника та його вимоги, провели аналіз потреб б'юті-сегменту та ознайомилися з пропозиціями найближчих конкурентів. Це допомогло нам сформувати чітку стратегію CRM HELPER.

Проєктування

Проєктування стало одним із найважливіших етапів, під час якого ми визначили архітектуру, структуру, UX та функціональність CRM.

Щоб зробити систему однаково корисною для різних компаній, передбачили можливість гнучкого налаштування модулів. Кожен салон може легко кастомізувати CRM HELPER під свої індивідуальні потреби, і навіть відключити функції які йому не потрібні, щоб не перевантажувати інтерфейс. Готовий прототип презентували клієнту, погодили нюанси і після затвердження сформували технічну документацію.

Розробка індивідуального дизайну

Ми вирішили не уникати звичних поведінкових патернів, щоб система залишалася інтуїтивно зрозумілою, але впровадили низку важливих змін: скоротили шляхи користувача, розставили чіткі колірні акценти і мінімізували використання графіки. Завдяки цьому інтерфейс став чистим, легким та максимально інформативним.

Helper UI

Технічна розробка

Для клієнта важливо, щоб CRM була легкою, доступною та витримувала високі навантаження. Перші два завдання ми вирішили за допомогою дизайну, а для забезпечення продуктивності системи підібрали оптимальний стек технологій: серверну частину збудували на фреймворку Django, API на DRF, а клієнтську частину на бібліотеці Vue.js.

QA-тестування

CRM HELPER оснащена різнобічним функціоналом, тому тестуванню ми приділили особливу увагу: задіяли команду QA-інженерів, використовували різні сценарії, підходи та методологію. Завдяки цьому ми змогли усунути усі проблеми у роботі системи ще до випуску в реліз та забезпечили її стабільність.

Helper Admin screen 4

Як працює CRM HELPER

Наша команда розробила гнучку та настроювану CRM, що володіє всім необхідним функціоналом для автоматизації роботи компаній у сфері краси та здоров'я. Розглянемо основні модулі системи.

 • Ведення основи клієнтів. Інформація про клієнтів компанії зберігається в єдиній базі даних, яка може бути структурована за філією. Для кожного клієнта створюється індивідуальна картка, що включає його особисті відомості, історію візитів та відгуки.
 • Управління персоналом. Адміністратор салону має можливість налаштовувати персональні графіки роботи для кожного майстра, визначати перелік послуг, що надаються їм, встановлювати їх тривалість і вартість.
 • Онлайн-запис. Форма онлайн-запису працює повністю автономно і може бути розміщена на сайті компанії або в соціальних мережах. У процесі заповнення клієнт може вибрати потрібного майстра, переглянути його графік роботи, завантаженість та вибрати комфортний для себе час відвідування. Заявки обробляються миттєво та автоматично, майстер та клієнт одержують відповідні повідомлення у SMS або Viber, а час бронюється у графіку співробітника.
 • Ведення складу. Система повністю автоматизує облік продукції на складах, що знижує операційне навантаження на персонал та дозволяє більше часу приділяти клієнтам.
 • Бухгалтерія. Інтерфейс забезпечує управління фінансовою звітністю філій салону та дозволяє здійснювати контроль усіх витрат. Крім того, впроваджено модуль для обліку виплат заробітної плати.
 • Нарахування зарплатні. Адміністратор має можливість встановити денну ставку для кожного майстра, вибирати відсоток або фіксовану суму за надану послугу. Після цього вказівки даних система автоматично здійснює нарахування заробітної плати на основі завантаження фахівця.
 • Управління програмами лояльності. Використовуючи можливості CRM, салони можуть запускати гнучкі та настроювані програми лояльності, випускати карти знижок і проводити інші маркетингові активності, що дозволяє істотно підвищити відвідуваність.
 • Система повідомлень. Система автоматичних повідомлень допомагає бізнесу ефективніше взаємодіяти з аудиторією. Наприклад, з її допомогою можна надіслати клієнту нагадування про майбутній візит, повідомити про акцію або повідомити про нарахування бонусів.

Можливості панелі адміністратора

У власника стартапу CRM HELPER є власна адмін-панель із правами суперкористувача, яка призначена для управління бізнес-процесами у компанії. Її основні можливості:

 • Огляд ліцензій.
 • Перегляд даних про клієнтів — контактну інформацію, тарифний план та історію транзакцій.
 • Управління тарифними планами.
 • Обслуговування клієнтів: зміна дати закінчення ліцензії, блокування доступу.
 • Перегляд статистики та аналітики.
 • Контролює фінансові результати.
 • Система повідомлень суперкористувача. Наприклад, можна настроїти отримання повідомлень про нові реєстрації або про закінчення терміну підписки користувачів.
 • Налаштування філій для клієнтів.
 • Управління посиланнями на техпідтримку.
Helper Admin screen 8
Helper Admin screen 3
Helper Admin screen 2

Результат

Наша команда успішно реалізувала інноваційний стартап CRM HELPER. Продукт вже доступний на українському ринку та стрімко набирає обертів, а ми продовжуємо працювати над розширенням його функціоналу.

Найближчим часом також плануємо задеплоїти мобільний додаток HELPER, який зробить використання CRM ще більш доступним та зручним для бізнесу – цей проєкт на завершальних етапах розробки.

Привіт!👋 Зв'яжіться з нами 😀