UA
#

Play Video

#

# # # # # #
# # #

Мобільні додатки

Мобільний додаток для бізнесу. Набагато більше, ніж значок на головному екрані смартфона.

Мобільний додаток, згідно з останніми маркетинговими дослідженнями, — популярний спосіб здійснення покупок в інтернеті та 97% користувачів у Європі, які роблять покупки онлайн не можуть помилятися. При цьому мобільна адаптація сайтів програє додаткам у рівні залучення та конверсії і ось чому.

Близько 51% користувачів перевіряють свої додатки від 1 до 10 разів на день, при цьому показники конверсії в мобільних додатках не залишають шансів браузерам - додатки перемагають більше, ніж у сім разів.

Більш того, бізнес з мобільним додатком отримує ширше охоплення та гнучке управління залученням користувачів за допомогою push-повідомлень та персоналізованих офферів. Також варто поговорити і про додатковий дохід, адже крім прибутку від продажу бізнес може монетизувати мобільний додаток використовуючи рекламу, платні функції або підписки.

Переваги розробки мобільного додатка дійсно очевидні, але з яких етапів складається його розробка?

Mobile app 1 1
Mobile app 4 1
Mobile app 2 1

Основні етапи розробки мобільних додатків

Розробка додатків – це цікавий процес, що складається з кількох обов'язкових етапів, і який завжди починається з аналізу та визначення чіткого технічного завдання.

1. Аналіз

На цьому етапі визначаються цілі та завдання мобільного додатку, які він має вирішити:

  • збільшення продажів;
  • просування продуктів та послуг бізнесу;
  • підвищення лояльності клієнтів
  • розширення аудиторії.

На основі ідеї замовника наша команда вивчає цільову аудиторію, сегментує її на дрібніші кластери залежно від потреб бізнесу. Оцінюють переваги продукту та прогнозують його очікувану затребуваність на ринку.

Аналіз – це завжди про ефективний синтез ідей замовника, потреб бізнесу та актуальних трендів на ринку мобільних додатків.

Результат: Відома ніша та ідея майбутнього мобільного додатка, визначено маркери розробки та завдання, які вирішуватимуть майбутній софт.

2. Техзавдання

Основа для прикладної розробки мобільного додатку, яка має на увазі тісну роботу між нашою командою та замовником. Техзавдання містить детальний опис всіх вимог до додатку, його функціональності, дизайну та іншим аспектам розробки. Цей документ складається з максимальною деталізацією, що мінімізує ризики та забезпечує успішну розробку проєкту.

Результат: Визначено та задокументовано вимоги до застосування, його функціональності та дизайну.

3. Проєктування UX

Отримавши достатню кількість інформації на етапах аналізу та формування техзавдання, наша команда починає прототипування майбутнього додатка. На цьому етапі дизайнери, маркетологи та розробники візуалізують концепцію, її структуру та взаємодію з користувачем.

У прототип входить створення перших нарисів дизайну інтерфейсу, розробка макетів екранів та формування загальної архітектури. Прототип дозволяє наживо побачити концепцію додатка до початку його повноцінної розробки.

Результат: Створено перші вайрфрейми, а це означає, що вже є ескіз майбутнього додатка низької точності та без дизайну.

User flow
Flow chart

4. Створення дизайну

Відіграє вирішальну роль у створенні привабливого та зручного інтерфейсу для користувачів. На цьому етапі ми опрацьовуємо зручність інтерфейсу (UX), загальну естетику та стиль, який затримує увагу користувача (UI), аналізуємо конкурентів для більш вигідної відбудови в ніші бізнесу.

Результат: вайрфрейми вже отримали свій перший дизайн, UI-кит та клікабельні прототипи.

5. Розробка

На основі рішень, досвіду та фідбеку, який ми отримали на етапі прототипування, розробники починають написання коду додатка, створюють необхідний функціонал, на основі обраного стека, налаштовують взаємодію з базами даних та зовнішніми сервісами.

Результат: додаток вже розроблений і готовий для передачі в тестування, де його перевірятимуть на помилки і баги QA.

e-wallet app 2
e-wallet app 5
e-wallet app 1

6. Тестування

На цьому етапі створений додаток перевіряється на наявність помилок, багів та вразливостей, використовуючи різні методології та види тестування. Знайдені неточності в роботі додатка відправляються назад розробникам, виправляються та проходять ще одне коло перевірок, доки додаток буде відповідати належному рівню якості.

Результат: додаток має високий рівень якості та працює без помилок.

7. Реліз: вивантаження у стори

Створений додаток після повного циклу розробки вивантажується в магазини App Store для iOS або Google Play для Android. При цьому, якщо робота додатка передбачає клієнт-серверну архітектуру, її необхідно розгорнути на серверах. Процес релізу займає деякий час, так складається з деяких етапів:

  • перевірка на відповідність вимогам: оформлення іконки додатка, опис, скріншоти та відео, політика конфіденційності тощо;
  • оформлення заявки та очікування аппрува;
  • як тільки додаток опублікований він стає доступним для всіх користувачів.

Результат: готовий додаток вже можна завантажити у сторах.

8. Підтримка та розвиток проєкту

Будь-який додаток, після вивантаження в стор завжди вимагає підтримки, яка включає випуск апдейтів і поліпшень додатка, його адаптація до змін в ніші і вимогам користувачів, вирішення проблем і питань, які виникають при використанні додатка.

mobile app 7 1
mobile apps fitness
mobile app 3 yoga

Технології, які ми використовуємо для розробки мобільного додатка

Розробники Avada Media у своїй роботі використовують стек технологій, які підходять для розробки мобільних додатків під IOS та Android.

Android та Kotlin

Для розробки софту на Android, наші девелопери використовують Kotlin. Він повністю сумісний з Java, а це означає його можна використовувати і в аппках, бекенді, і веб, і навіть в десктопі. Як каже Андрій Бреслав, автор мови: «Kotlin — це мова для всіх платформ». Ми згодні в тому, що це саме так і ось чому:

  • для мобільних додатків, код написаний на Kotlin “чистіше”, ніж у Java. В один рядок коду Kotlin можна вмістити 18 рядків Java. Менше коду - швидше розробка і швидше вихід нової аппки в сторі.
  • простота коду – простота правок. А це ще одна позиція для збільшення швидкості виходу додатка.

При цьому Kotlin і Java можна використовувати разом, що дозволяє впровадити всі переваги цих двох мов в одному проєкті.

SWIFT та IOS

При розробці на IOS розробники використовують мову SWIFT. Головні переваги цієї мови – простота, швидкодія та захищеність. Представлений Apple у 2014 році SWIFT став флагманом розробки мобільних додатків на IOS, адже він:

  • оптимізований під девелоп складних бізнес-додатків;
  • дозволяє бачити результат коду відразу ж у «пісочниці» без необхідності постійної компіляції;
  • має багато функцій для управління пам'яттю;
  • отримав чистіший синтаксис, якщо порівнювати його з Objective C.
Mobile app blockchain

Команда, цінності, інновації - 3 основні принципи успішної розробки

Ми створюємо інновації у кожному додатку. Використовуючи стек популярних, затребуваних технологій та інноваційних підходів при розробці програмного забезпечення, ми допомагаємо нашим партнерам та клієнтам розробити оптимальне рішення для досягнення бізнес-цілей, ґрунтуючись на оптимальному співвідношенні ціни та якості.

Ми впевнені, що успішні проєкти створюються лише командою. Маючи більше 10 років досвіду на ринку розробки та понад 100 розробників у штаті, ми готові запропонувати IT-рішення для будь-якого бізнесу.

В AVADA MEDIA ви знайдете програмістів з рівнем спеціалізації senior та middle, які мають досвід роботи у масштабних проєктів. Залежно від складності проєкту та обсягу його розробки ми можемо надати для проєкту як окремих фахівців, так і цілі злагоджені команди для мобільної розробки. Такі команди складаються з кількох фахівців, які закривають своїми скіл повний цикл мобільної розробки:

  • проєктний менеджер (PM) для координації команди та комунікації із замовником, mobile-developer для реалізації коду софту;
  • UX/UI дизайнери для створення зручного та естетичного інтерфейсу;
  • спеціалісти Quality Assurance, які перевірять отриманий продукт на відповідність нормам якості.

Команди працюють із використанням методології SCRUM. Проєктний менеджер, так само як і замовник, мають повний контроль та поінформованість над кожним етапом розробки, при цьому у команди залишається достатньо вільного простору для прийняття локальних рішень.

SCRUM також передбачає декомпозицію великих завдань на дрібніші, які включаються до спринтів – тимчасові відрізки, на які поділяється вся розробка та за які команді необхідно досягти певних результатів.

Розробка мобільного додатку

FAQ. Популярні питання щодо розробки мобільного додатка

1. Що таке розробка мобільного додатку під ключ?

  • Це зручне делегування розробки проєкту IT-компанії. Ви розповідаєте про особливості проєкту, ідею, очікування від нього. А ми підбираємо спеціалістів та команду для реалізації проєкту. При цьому у вас є інструменти контролю за розробкою та постійний зв'язок. Поки ви займаєтеся розвитком бізнесу, ми створюємо інноваційний додаток, який буде однаково корисним і вашій команді та вашим клієнтам.

2. Яким компаніям потрібний мобільний додаток?

  • Мобільний додаток буде корисним усім компаніям, які хочуть розвивати свій бізнес, підвищити залученість та лояльність клієнтів. Для клієнтів бізнесу мобільний додаток спрощує процес купівлі товару чи послуги, дозволяє надавати персоніфіковані оффери, залучати аудиторію різними пропозиціями та акціями. Для співробітників бізнесу мобільна аппка допоможе оптимізувати облік товарів та зручніше стежити за його наявністю, полегшити доставку товарів тощо.

3. Скільки коштуватиме розробка мобільного додатку?

  • Розрахувати вартість ви можете у спеціальному розділі нашого сайту. Для цього потрібно буде вибрати команду розробників, надати короткий опис майбутньому проєкту та вказати бажані терміни для розробки. Після попередніх розрахунків ми зв'яжемося з вами для обговорення проєкту.

4. Скільки часу піде на розробку мобільного додатку?

  • Все залежить від його складності та вимог до його функціональності, вибору за основу готового темплейту дизайну або створення його з нуля, від платформи та операційної системи, для якої він розробляється. Щоб дізнатися подробиці - зв'яжіться з нашими експертами, і ми розповімо всі подробиці.

5. Чи потрібно підписати NDA для розробки проєктів?

  • Так, на початкових етапах ми можемо підписати угоду про нерозголошення. Для цього ми маємо все.
# # #
Привіт!👋 Зв'яжіться з нами 😀