icon 20

Мобільні додатки вже давно вийшли за рамки відомих усім Subway Surfers та Angry Birds. Додатки впроваджують собі супермаркети та аптеки, кав'ярні та кафе, не кажучи вже про малий бізнес, де за скачування додатка пропонують отримати бали в програмі лояльності. Звідки виник такий тренд?

Якщо вірити дослідженням, то зі 100% опитаних користувачів, мобільними пристроями користуються близько 60%, 38% віддають перевагу десктопу, 2% — планшетам. Смартфоном зараз можна закрити майже всі потреби: вирішити завдання, починаючи від роботи, закінчуючи оплатою рахунків та замовленням продуктів. Більше того, пандемія Covid зміцнила цей тренд, адже якщо бізнес не має додатка — він втрачає значну частину прибутку. Але популярність має і зворотний бік — перенасиченість ринку, яка грає злий жарт з бізнесом, особливо, коли тренд поведінкових факторів прагне до мінімуму додатків на телефоні. В цьому випадку потрібно все зробити максимально правильно, щоб при наступному чищенні телефону, додаток не був видалений слідом за набридлим Subway Surfers. І в цьому допоможуть прості правила зручного застосування.

Головні фічі для зручного застосування

Додаток повинен мати простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який дозволить користувачам легко розуміти, як ним користуватися, навіть якщо вони вперше його відкрили. При цьому важливо, щоб додаток завантажувався швидко, для комфортного досвіду використання.

Користувачі повинні легко знаходити потрібну інформацію або функції додатку. Хороша навігація допомагає їм швидко переходити між розділами та виконувати дії без зайвих зусиль. Користувачі люблять, коли програма враховує їх переваги та пропонує персоналізований контент або опції. Наприклад, рекомендації товарів або послуг, що базуються на попередніх покупках або переглядах. При цьому можливість надсилати повідомлення користувачеві про важливі події або акції допомагає підтримувати його в курсі останніх новин.

Якщо додаток надає послуги або продукти, важливо, щоб процес оплати та оформлення замовлення був простим та зручним. Полегшити його можуть різні способи оплати та можливість швидкого оформлення замовлення. Не варто забувати, що система авторизації має бути надійною та зручною для користувачів. Безпека даних також є важливою функцією для зручності використання додатку.

#